بایگانی دسته بندی: مقالات علمی

مشکلات گوارشی جزو مشکلاتی است که سالانه میلیونها نفر در سرتاسر جهان دچار آن می شوند. این مشکلات معمولا بعد از سن ۴۰ سالگی خود را نشان می دهند. چراکه دستگاه گوارش با افزایش سن تغییر کرده و به عبارتی گویا “پیر” می شود.

ادامه مطالب

موهای رشد نکرده که معمولا با نام موهای زیر پوستی شناخته می شوند، موهایی هستند که پیچ خورده و به داخل پوست رفته اند و به جای اینکه به سمت بالا رشد کنند و از پوست بیرون بیایند، در زیر پوست رشد کرده اند.

ادامه مطالب

فریز کردن مواد غذایی امروز امری کاملا عادی و جا افتاده است؛ اما در واقعیت همه ی مواد غذایی به دلیل بافت و ترکیبی که دارند خوب یخ نمی زنند. غذاهایی که نمی توانید یخ زدایی کنید و بعد بخورید را فریز نکنید.

ادامه مطالب

برخی افراد ماست های طعم دار و ترکیب ماست و میوه را می پسندند و مصرف می کنند. اما گاهی اوقات اضافه کردن برخی مواد به ماست علاوه بر اینکه طعم مطلوب ماست را تغییر می دهد، فواید آن را کاهش می دهد و کالری آن را زیاد می کند.

ادامه مطالب

واکنش مردم ایران به زمستان در نقاط مختلف کشور متفاوت است. مناطق سردسیر همچون آذربایجان به علت کاهش شدید دمای هوا، ریزش برف و لغزنده شدن جاده ها و … زمستان را فصل مطلوب خود نمی پندارند.

ادامه مطالب

اینکه موهایتان را هر هفته ۳ تا ۴ مرتبه بشویید و باز هم چرب به نظر برسند غیرقابل تحمل است. این مسئله باعث می شود که خیلی ها از خواب صبحگاهی بزنند و قبل از رفتن به محل کار یا دانشگاه و غیره موهایشان را بشویند.

ادامه مطالب

رژیم لاغری بدون کوچکترین تغییری باید انجام بشه و اگه حتی یه آب نبات خوردید رژیم رو قطع کرده دو ماه بعد شروع کنید اثر رژیم تا یک ساله. نتیجه بخش بودن رژیم از سوی سایت سایت گیدارو لزوما تایید نمی شود.

ادامه مطالب

روث کوران که از حادثه ی تصادف رانندگی وحشتناک ۱۰ سال پیش، با وجود آسیب مغزی حاد و سپری نمودن ۱۸ ماه دوره نقاهت، به علم کاوش در مغز، خاصیت انعطاف پذیری آن و یادگیری مهارت های جدید پرداخت.

ادامه مطالب

هوش نوزاد شما علاوه بر ژنتیک به عوامل ساده ی دیگری نیز مرتبط است که در این مقاله با آن عوامل آشنا خواهید شد.

ادامه مطالب

خیلی از مردم تصور می کنند که برای سالم بودن باید هزینه های زیادی کنند. اما عادت های درست و کارهای ساده ی روزمره تاثیر زیادی در سلامتی، بهبود خلق و خوی و شادابی دارند.

ادامه مطالب