روزه داران بدانند :

برای افرادیکه تحمل گرسنگی و تشنگی برایشان خیلی سخت است توصیه میشود پس از وعده سحری ،یک یا دو عدد تخم مرغ آب پز بخورید زیرا که بسیار دیر هضم است و تا مدت زیادی در معده می ماند و باعث میشود کمتر احساس گرسنگی کنید و همچنین بعد از غذا آب یک یا دوعدد لیمو ترش را در یک لیوان آب بریزیدو بنوشید اینکار باعث می شود دیر تر تشنه شوید.

درست ماست بخورید

۱/۴ ماست را اسید لاکتیک تشکیل می دهدکه به اندامهایی مانند کلیه ،ریه ها ، مغز و اعصاب آسیب می رساند .

ماست را با پونه ، نعناع ، گل محمدی و موسیر بخورید تا عوارضش کم شود.

لاغری

بهترین روش برای کوچک کردن شکم ،خوردن میوه ها بخصوص میوه های کم قند و کم چرب در وعده صبحانه است.

عوارض نوشیدن چای در صبحانه :

نوشیدن چای پررنگ مخصوصا در صبح باعث کم خونی میشود .

کم خونی باعث ریزش مو ،کاهش حواس و قوای جسمانی ،خستگی ،کم اشتهایی ،بی حوصلگی و عصبانیت می شود.

رفع لاغری صورت در دوران رژیم

۱-مصرف قرص ویتامین Eیک روز در میان

۲-مصرف ناشتا دو قاشق ژله

۳-جوانه گندم هر روز با ماست

۴- نوشیدن آب حداقل ۱۰ لیوان در روز

۵-مصرف میوه مثل هویج و خیار

خواب آرام

چای یا قهوه و همچنین نوشیدنی های شیرین مثل نوشابه ها خواب رو مختل میکنند.
مصرف ۱ لیوان شیر ولرم نیم ساعت قبل از خواب باعث ریلکس تر شدن بدن و در نتیجه خواب بهتر خواهد شد.

گل سوسن فقط زیبایی ندارد

پیاز گل سوسن به عنوان مدر و خلط آور و در استعمال خارجی به عنوان نرم کننده و به صورت ضماد مورد استفاده قرار می گیرد و به علت دارا بودن موسیلاژ فراوان در رفع ناراحتی های پوستی تآثیر دارد. نام علمی این گل ، لیلیوم کاندیدوم است که گل ملی کشور واتیکان می باشد.

فواید و مضرات روغن های مایع

کارشناس بیولوژی نوشت: در گذشته این روغن‌ها برای جلا دادن در صنایع چوبی، تولید روغن چراغ، روان‌کننده برای موتورهای بخار در ترابری، تولید شمع و موارد بسیار دیگری مورد استفاده قرار می‌گرفت. برخی از گیاهان مولد این روغن‌ها سمی هستند که امروزه با اصلاحات ژنتیکی به روغن خوراکی تبدیل شده‌اند.

روغن کانولا
کانولا، گیاهی از خانواده چلیپاییان Brassiea است که ابتدا در ایران کشت شده و ۷۰۰ سال پیش برای تولید روغن چراغ به لهستان برده شده است. پس از آن در سال ۱۸۴۵ به فرانسه برده شد و کلزا نام گرفت. کلزا، گیاهی روغنی است که مقدار ماده مضر گلوکزینولیت در کنجاله و اسید اروسیک در روغن آن بالاست و مصرف خوراکی ندارد. این روغن فقط برای جلا دادن وسایل چوبی همراه روغن برزک استفاده می‌شود.سال ۱۹۴۵ این گیاه به کانادا رفت و روی آن اصلاحات ژنتیکی صورت گرفت که آن را به روغن خوراکی با درصد اسید اروسیک پایین حدود یک درصد تبدیل کردند.روغن کانولا (کانادا + اویل): روغنی است که از گیاه منداب (کلزا) تهیه می‌شود. روغنی است صنعتی که توصیه می‌شود حتی حیوانات هم از این گیاه تغذیه نکنند، زیرا سبب وحشی شدن حیوان می‌شود.

مضرات کلزا
قابلیت فاسد شدن آن نسبت به سایر روغن‌ها بیشتر است.وقتی در دمای بالا به آن گرما داده شود، دود ناشی از آن باعث ابتلا به سرطان ریه می‌شود.تحقیقات و آزمایش‌ها نشان می‌دهد که وقتی این روغن را در دمای بالا گرما دهیم، سم ایجاد و سبب تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود که برای بدن مضر است.

روغن آفتابگردان
آفتابگردان گیاهی است یک ساله و تا حدود سه متر رشد می‌کند؛ بیشتر محتوای روغن این گیاه از پارافین خوراکی که محصول پالایشگاه‌های نفت است درست شده که کلسترول خون را افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است که اگر روغن مایعی مثل آفتابگردان، خالص باشد قیمتی ۱۵ الی ۲۰ برابر قیمتی خواهد بود که در بازار به فروش می‌رسد در صورتی‌که امروزه یک روغن یک کیلویی آفتابگردان از یک کیلو تخم آفتابگردان ارزانتر است!اخیراً تحقیقات نشان داده است که روغن آفتابگردان صنعتی و روغن‌های حاوی اسید آراشیدونیک مانند روغن جوانه ذرت، به علت ایجاد التهاب موجب افزایش درد و رنج افراد مبتلا به التهاب مفاصل و همچنین تولید رادیکال‌های آزادی است که برای بدن مضر است.

روغن‌های خوب
روغن خوب همان روغنی است که پیشینیان ما استفاده می‌کردند و با آن عمر طولانی داشتند. در واقع روغن خوب شامل تمامی روغن‌های طبیعی از جمله دنبه و سایر روغن‌های حیوانی می‌شود که گرچه هزینه بالاتری دارند اما با پیشگیری از بیماری‌های ناشی از روغن‌های گیاهی، نظیر کبد چرب، سبب عمر طولانی‌تر و سلامت پایدار می‌شوند.

روغنی که طبیعت آن سرد است برای مصارف صنعتی مفید است، نه مصرف انسان.روغن‌های صنعتی که به عنوان روغن خوراکی مصرف می‌شوند در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد در کبد منجمد می‌شوند.هنگام سرخ کردن و… مقداری روغن به دیواره کنار گاز برخورد می‌کند که روغن خوب بعد از چند ماه به راحتی با یک دستمال پاک می‌شود در صورتی که روغن‌های سرد را باید با سیم‌ظرفشویی برطرف کرد.اگر میخی را که قابلیت زنگ زدن داشته باشد، در روغن صنعتی (نباتی) بیندازید، بعد از چند ماه زنگ می‌زند، بر خلاف روغن‌های خوب.اگر روغن خوب باشد، نباید موقع سرخ کردن داخل مواد غذایی نفوذ کند. مثلاً برای سرخ کردن یک کیلو بادمجان با روغن خوب، مصرف روغن حتی تا یک هشتم روغن صنعتی کاهش می یابد.

انرژی درمانی مورد تائید وزارت بهداشت نیست

محمود خدا دوست معاون طب سنتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص خدمات غیر مجاز برخی افراد در حوزه انرژی درمانی بیان کرد: طبق گفته‌ سازمان جهانی بهداشت بسیاری از رشته‌های طب مکمل به اندازه کافی تائیدیه تاثیرگذاری را ندارند، بنابراین باید اطلاع رسانی به گیرنده‌های خدمت را مورد توجه قرار دهیم. وی افزود: هر چند که استفاده از ظرفیت‌های طب مکمل در کنار طب رایج ضروری است اما باید این طب نیز تائیدیه‌های لازم وزارت بهداشت را دارا باشد. خدا دوست با بیان اینکه انرژی درمانی در ایران مورد تائید وزارت بهداشت نیست، عنوان کرد: با وجود اینکه این رشته در برخی کشورها تائید شده است اما افراد ایرانی باید پس از گذراندن دوره‌های آکادمیک در مراکز معتبر این کشورها، مدارک خود را به معاونت آموزشی وزارت بهداشت ارائه و در صورت تائید فعالیت خود را شروع کنند. وی با تاکید بر اینکه در صورت اثبات قابلیت درمانی طب مکمل وزارت بهداشت، معرفی و تائید آن اقدام می کند، اظهار کرد: افراد دوره دیده در صورت تائید، اگر پایه پزشکی داشته باشند ضمن تعیین سطح مشخص برای آنها به نظام پزشکی معرفی می‌شوند و می‌توانند طبابت کنند، اما در صورتی که فرد پایه پزشکی نداشته باشد، باز هم در صورت تائید باید زیر نظر فرد پزشک و در محدوده مشخصی فعالیت کند. معاون طب سنتی وزیر بهداشت ادامه داد: در رشته‌ انرژی درمانی هیچ مجوزی داده نشده است. با وجود مراکز غیر معتبر ارائه دهنده خدمات طب مکمل قطعا افراد آسیب دیده‌‌ای هستند که فریب تبلیغات اغواگرانه را خورده‌اند اما آمار مشخصی از تعداد آن‌ها در دست نداریم. وی با اشاره به اهمیت هوشیاری مردم در صورت مشاهده تبلیغات طب مکمل خاطر نشان کرد: گرایش عموم مردم به استفاده از ظرفیت‌های طب مکمل افزایش یافته است. بنابراین پزشکان که قسم خورده‌اند باید با رعایت اخلاق حرفه‌ای و اصول قانونی به ارائه خدمت بپردازند به مردم هم توصیه می کنم که تحت تاثیر تبلیغات افراد سوجو قرار نگیرند