قهوه سبز ۱۱۱

40,000 تومان

قهوه سبز فرآوری شده 111 متابولیسم را از طریق عملکرد کلوژنیک اسید طبیعی تحریک می کند. کلوژنیک اسید یک ترکیب شیمیایی است که متشکل از ترکیب کافئیک اسید و کوئینیک اسید می باشد.

مقدار:

توضیحات

خواص:

قهوه سبز فرآوری شده ۱۱۱ متابولیسم را از طریق عملکرد کلروژنیک اسید طبیعی تحریک می کند. کلروژنیک اسید یک ترکیب شیمیایی طبیعی است که متشکل از ترکیب کافئیک اسید و کوئنیک اسید است.

این ترکیب شیمیایی طبیعی به عنوان آنتی اکسیدان، که قابلیت کند کردن ترشح قند در خود پس از یک وعده غذایی می باشد. همچنین این ترکیب شیمیایی طبیعی بر متابولیسم گلوکر و چربی در بدن تاثیر گذاشته و به همین علت بر بیماری های قلبی، دیابت، و کاهش وزن اثر مثبت دارد.

مزایا:

ضد اشتها، چربی سوز و لاغر کننده، حفظ قند خون در شرایط سالم، بهبود عملکرد قلبی و عروقی، خواص آنتی اکسیدان قوی، حذف رادیکال آزاد بدن به میزان دو برابر چای سبز و  انگور، دارای بالاترین کلروژنیک اسید طبیعی، داشتن کافئین کمتر از قهوه معمولی (۲۰% کمتر) بهترین پیشگیری و درمان کیسه صفرا، ضد فشار خون، ضد دیابت، ضد بیماریهای کبدی، سرطان کبد، سیروز کبدی و …

نکات مهم:

از استفاده قهوه های سبزی که مجوز بهداشت و نشان سیب سلامت را ندارند جدا خودداری کنید.

توجه داشته باشید که بهترین قهوه سبز در دنیا که بالاترین کلروژنیک اسید طبیعی را دارد قهوه سبز (ویتنام، برزیل و هند) می باشد این قهوه سبزهای در بازار بیشتر بخاطر پایین بودن قیمت آن در کشور برای رُست دادن (بو دادن) وارد کشور می شود.

شایان ذکر است در قهوه سبز دو نوع گاز وجود دارد که برای سیستم گوارشی انسان مضر می باشد و باید با دستگاههای مدرن و بصورت استاندارد آن را خارج کرد.

در قهوه سبز بار میکروبی و رطوبت آن نیز باید بر اساس استاندارد باشد. قهوه سبزی، مغزی بسیار سخت و سفت دارد و باید با دستگاهای آسیاب فوق مجهز به صورت پودر تولید گردد تا به آسانی به صورت کامل میل شود تا تمام خواص اصلی آن جذب بدن گرد.

توجه داشته باشید قهوه سبز را به صورت کامل (با تقاله) باید مصرف کرد. مصرف قهوه سبز یا چای سبز که به صورت کیسه ای تولید می شود هیچ تاثیری بر کاهش وزن ندارد.