منابع غذایی پروتئینهای گیاهی (۱)

مقدمه :

هیچ وقت نباید پروتئین را از رژیم غذاییمو ن حذف کنیم این مواد غذایی باعث احیای سلولها شده و برای متابولیسم و سوخت و ساز بسیار مفید می باشد. برای لاغری و در عین حال سالم ماندن باید مصرف پروتئین گیاهی افزایش پیدا کند .با این کار بسیاری از بیماریها دورشده و پوست و عضلات سالم تر می شود .

انواع پروتئین گیاهی :

۱-بادام :

متخصصان توصیه شان مبتنی بر این است که روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ گرم بادام مصرف شود .بادام سرشار از کلسیم ،آهن و پروتئین می باشد.این ماده غذایی برای گیاهخواران بسار مفید است.علاوه بر این بادام سرشار از سالیسیلات می باشد که اگر به طور منظم مصرف شود باعث تسکین درد های استخوانی می شود .این ماده غذایی دارای میزان اندکی چربی میباشد اما در عوض به میزان زیادی پروتئین گیاهی ،فیبر و کربوهیدرات دارد.

۲-برنج کامل:

با وجود اینکه برنج کامل سالمتر است اما همه انواع برنج ها سرشار از پروتئین های گیاهی می باشد .

این ماده غذایی حاوی کربوهیدرات ،ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای متابولیسم بدن می باشد . این نوع برنج را به برنامه غذایی تان بیافزایید و از فواید آن بهره مند شوید .

۳-جودوسر :

جودوسر نیز جز موادغذایی بی نظیر موجود است .مواد معدنی و ویتامین ها و اسیدآمینه ضروری موجود در آن دارای ارزش غذایی بالایی می باشد .جوی دوسر باعث بهبود گوارش ،کاهش اسیدهای صفراوی و بهبود عملکرد روده ها می شود و احساس سیری ایجاد می کند. جودوسر همچنین باعث کنترل میزان قند خون می شود .


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *