منابع پروتئین های گیاهی (۲)

عدس :

عدس سرشار از مواد مغذی می باشد و یکی از منابع مهم پروتئین گیاهی به حساب می آید.عدس حاوی میزان زیادی فیبر و چربی کم می باشد .این ماده غذایی برای لاغری به شیوه سالم و همچنین افزایش انرژی بدون در یافت چربی موثر است .با مصرف عدس بسیاری از ویتامین های مورد نیاز بدن تامین می شود .

لوبیا :

این ماده غذایی دارای مقدار کمی چربی می باشد اما دارای میران زیادی پروتئین گیاهی ، فیبر و کربو هیدرات است .لوبیا ها چربی خون را کم کرده و به سلامت روده ها کمک می کنند .علاوه بر این لوبیاها باعث تنظیم قند خون می شوند .

گردو :

گردو سرشار از مواد مغذی است روزانه بین ۱۵ تا ۳۰ گرم گردو می توانیم مصرف کنیم و با این کار از یک زنگی سالم ،تغذیه سالم وخوب برخوردار شویم .گردو به دلیل دارا بودن پولیفنول ها و دیگر آنتی اکسیدان ها ارتباط بین نورون ها را بهبود می بخشد .خوردن گردو باعث پیشگیری از بروز بیماریهای قلبی می شود چون حاوی اسیدهای چرب سالم است .مصرف منظم گردو و بادام در کاهش احساس گرسنگی ،کاهش تجمع ترکیبات التهاب زا و بهبود خلق وخوی موثر است .

پسته :

می توانید روزانه بین ۱۵ تا ۳۰ گرم پسته مصرف کنید بدین ترتیب انرژی و پروتئین خوبی وارد بدن می شود و از ابتلا به بیماری قلبی و عروقی پیشگیری می کند .پسته سرشار از چربی های اشباع نشده مونو وپلی است و در کاهش میزان کلسترول خون موثر است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *